Zasady medyczne w konsultacjach położniczych

width=300Idealna ciąża powinna być medycznie nieskomplikowana. Natomiast śmiertelność matek w Stanach Zjednoczonych równa się około 3 zgonom na dzień i średnio około 1 na 4000 żywych urodzeń (w sumie 1063 zgony w 2015 r.). Ponadto roczna liczba zgonów matek niemal podwoiła się w ciągu ostatnich 25 lat. lat w Stanach Zjednoczonych, w przeciwieństwie do większości innych przyczyn śmiertelności wśród młodych dorosłych. Oczywiście większość kobiet przeżywa, ale 1 na 10 cierpi na jakąś chorobę w czasie ciąży, w sumie około 800 000 przypadków w 2015 r. w Stanach Zjednoczonych . W sumie ciąża stanowi około 30 milionów pacjento-dni w szpitalu rocznie.

Większości zgonów matek można zapobiec, a większość chorób okołoporodowych można wyleczyć, podkreślając w ten sposób znaczenie internisty w opiece nad pacjentkami w ciąży (zwaną dalej medycyną położniczą). Klasyczne podejście w medycynie położniczej ma tendencję do dzielenia chorób na 3 kategorie: 1) schorzenia przewlekłe poprzedzające ciążę (np. Astma); 2) nowe stany, które występują z powodu ciąży (np. Wymioty); oraz 3) ostre stany, które nie są związane z ciążą (np. zapalenie płuc). Kolejnym niuansem jest to, że wiele chorób w ciąży ustępuje spontanicznie bez interwencji.

Konsultacje w medycynie położniczej wymagają innej wiedzy niż dla starszych osób z wieloma chorobami współistniejącymi. Mimo to standardowe podręczniki, oficjalne szkolenie medyczne i medycyna oparta na dowodach dostarczają wskazówek dla internistów zajmujących się opieką nad kobietami w ciąży. Ten komentarz identyfikuje wybrane zasady opieki medycznej nad kobietami w ciąży w oparciu o nasze doświadczenie. Te rozróżnienia mogą czasami sprawić, że choroby ciężarnych pacjentek będą wyróżniać się w porównaniu z innymi pacjentami w leczeniu chorób wewnętrznych.
[przypisy: bisocard cena, co warto zobaczyć w kielcach, krioterapia warszawa nfz ]