psycholog garwolin nfz ad 9

Dlatego przewlekła hiperglikemia, przewlekły niedobór insuliny lub inne związane z nią zaburzenia metaboliczne prowadzą do zaburzeń czynności nerek, które wymagają trwałej poprawy metabolicznej w celu normalizacji. Minimalny czas potrzebny do odwrócenia zwiększonej odpowiedzi hemodynamicznej nerek jest nieznany, ale badanie Wisemana i wsp. był zgodny z naszymi ustaleniami; u pacjentów z cukrzycą hiperfiltracja zmniejszyła się w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia terapii pompą insulinową Mechanizm odpowiedzialny za zmniejszenie nasilonej odpowiedzi hemodynamicznej nerek, która wystąpiła podczas intensywnej insulinoterapii, nie może być ustalony na podstawie naszych danych, ale warto zauważyć, że wielkość nerki zmniejszyła się znacząco po trzech tygodniach takiej terapii. Sugeruje to, że przerost nerek może być czynnikiem pobłażliwym, prawdopodobnie zapewniając powiększoną powierzchnię filtracyjną lub zmieniającą sprzężenie kanalikowo-komórkowe z powodu przerostu rurkowego. Rozsądnie jest zasugerować, że odpowiedź naczyniorozszerzająca i hiperfiltracyjna nerki na aminokwasy może zostać zwiększona po rozwinięciu się tych zmian. Chociaż wielkość nerki uległa zmniejszeniu, nerki pozostały powiększone u trzech pacjentów z cukrzycą, którzy mieli normalną hemodynamikę nerek. Chociaż my i inni37 sugerowaliśmy, że przerost może pozwolić na wyrażenie zaburzeń hemodynamicznych, nie może być jedynym wyznacznikiem funkcji.
Wiele badań na zwierzętach z cukrzycą iu ludzi wykazało regresję powiększenia nerek i poprawę zmian histologicznych po normalizacji środowiska metabolicznego przez przeszczep trzustki, 38, 39 ciągłych podskórnych wlewów insuliny, 40 wielokrotnych iniekcji insuliny, 41 lub przeszczep nerek od cukrzycowych po bezcukrzycowych żywicieli.42, 43 Wyniki seryjnych pomiarów ultrasonograficznych wielkości nerek są sprzeczne. Wiseman i in. nie wykryli zmian w wielkości nerek u pacjentów z długotrwałą cukrzycą, którzy otrzymywali terapię insulinową przez rok, 19, ale Feldt-Rasmussen et al. stwierdzili jednorodną regresję przerostu nerek u podobnie leczonych pacjentów z cukrzycą z mikroalbuminurią (markerem wczesnej nefropatii) .23 Uważamy, że dostępne dane, jako całość, wskazują, że powiększenie nerek może się cofnąć pomimo stwierdzonej cukrzycy i wczesnych objawów nefropatii.
Ponieważ zwiększona hemodynamiczna odpowiedź nerkowa na fizjologiczny wzrost stężenia aminokwasów w osoczu jest potencjalnie szkodliwa, może być rozsądne unikanie wysokobiałkowych diet u pacjentów z cukrzycą otrzymujących konwencjonalną insulinoterapię. Co najważniejsze, wykazaliśmy, że zarówno zaburzona czynność nerek, jak i powiększenie nerek mogą ulegać regresji po okresie ścisłej kontroli glikemii u pacjentów z cukrzycą.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez dotację (88G-370) od afiliowanej w Teksasie organizacji American Heart Association oraz grant (MO1-RRO1346) z Oddziału National Clinical Research Center Narodowego Instytutu Zdrowia.
Jesteśmy wdzięczni personelowi pielęgniarskiemu, dietetykom i laborantom Centrum Badań Klinicznych im. Frederica C. Barttera za ich fachową pomoc; do Pana Michael Luther z działu badań w Audie L. Murphy Memorial Veterans Affairs Hospital za pomoc w analizach statystycznych; Pani Deborah Phillips-Windsor i Pan Norbert Isaac za pomoc techniczną; do pani Diana Metz i pani Molli Fleming za fachową pomoc w przygotowaniu manuskryptu; do Roberta T. Kunava, za cenną pomoc w planowaniu tych badań; oraz do Meyera D. Lifschitza, MD i dr. Jaya H. Steina za konstruktywną krytykę rękopisu.
Author Affiliations
Oddziału Nefrologii, Oddziału Medycyny (KRT, JLB, RAD), Oddziału Radiologii (MCP, JLL, DTK) i Oddziału Cukrzycy, Oddziału Medycznego (RAD), Centrum Zdrowia Uniwersytetu w Teksasie w San Antonio. Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Tuttle w Wydziale Nefrologii, Wydział Medycyny, University of Texas Health Science Center w San Antonio, 7703 Floyd Curl Dr., San Antonio, TX 78284-7882.

[przypisy: opinia do sądu o dziecku przedszkolnym chomikuj, jak rozpętałem ii wojnę światową cda, ośrodek leczenia uzależnień kraków ]