Przesiewanie populacji w epoce medycyny genetycznej ad 7

Obawy społeczeństwa o dyskryminację w zatrudnieniu i ubezpieczeniach budził powszechny niepokój. Komitet doradczy zalecił wsparcie ustawodawstwa zapobiegającego dyskryminacji na podstawie informacji genetycznej i zwiększonego nadzoru nad testami genetycznymi. Agencja ds. Żywności i Leków została uznana za główną agencję i została poproszona o przyjęcie innowacyjnego podejścia i skonsultowanie się z ekspertami spoza agencji. Celem jest wygenerowanie określonego języka do oznaczania testów genetycznych, tak jak opisano to w Physicians Desk Reference73. Takie etykietowanie umożliwiłoby osobom rozważającym, a także pracownikom służby zdrowia, polecanie testów genetycznych, informacji o klinicznej ważności i wartości badań. test – jakie informacje test dostarczy, jakie wybory będą dostępne dla ludzi po tym, jak poznają wyniki swoich testów i ograniczenia testu. Podsumowując, chociaż wykorzystanie informacji genetycznej do badania populacji ma ogromny potencjał, należy przeprowadzić wiele uważnych badań, aby zapewnić, że takie badania przesiewowe, po ich wprowadzeniu, będą korzystne i opłacalne.
Author Affiliations
Z Biura Genomiki i Zapobiegania Chorób, Ośrodków Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta (MJK); oraz Departamentów Genetyki i Pediatrii Człowieka, Szkoły Medycznej Davida Geffena w UCLA oraz Centrum Społeczeństwa UCLA, Indywidualności i Genetyki, Los Angeles (LLM, ERBM).
Prośba o przedruk do Dr. Edwarda McCabe z Wydziału Pediatrii, David Geffen School of Medicine w UCLA, 10833 Le Conte Ave., Los Angeles, CA 90095-1752, lub w [email protected].
[podobne: zostan dawca szpiku, kalendarz ciąży kota, opinia do sądu o dziecku przedszkolnym chomikuj ]
[przypisy: lekarz od tarczycy, opinia do sądu o dziecku przedszkolnym chomikuj, zabieg taki jak shiatsu ]