Heart to Heart: Dwudziestowieczna bitwa przeciwko chorobom serca – historia jamy ustnej

Ta książka jest oparta na wywiadach z 16 pionierami w kardiochirurgii i kardiologii medycznej, prawie wszyscy pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Wywiady, które odbyły się w latach 1979-2000 z udziałem Charlesa Baileya, André Cournanda, Williama Docka i Willema Kolffa, stanowią rdzeń tej pracy. Książka skupia się na naukowcach i lekarzach urodzonych pod koniec XIX lub na początku XX wieku (najmłodszy Eugene Braunwald, urodzony w 1929 r.) I ułożony jest w porządku chronologicznym. Wywiady uzupełniono o indeks 208 not biograficznych o wybitnych naukowcach medycznych z kraju i zagranicy. Weisse wprowadza każdy wywiad z podstawowymi informacjami na temat respondenta i środowiska medycznego tamtych czasów. Pierwszy rozmówca, William Dock (1898-1990), opisuje dzieło Karla Wenckebacha w Wiedniu i opowiada ciekawą historię chinidyny, pierwszego leku przeciwarytmicznego. Powtarza studenckiego psiego ptaszka wyśmiewającego nudne wykłady Wenckebacha: In der Klinik Wenckebach / Sind nur die ersten Bänke wach ( W klinice Wenckebacha / Tylko pierwsze rzędy mogą pozostać na jawie ). André Cournand (1895-1988), który wraz z Dickinson em Richards em i Wernerem Forssmannem zdobył nagrodę Nobla z 1956 r., Wymownie omawia historię cewnikowania serca. Cournand używa określenia krypto-nomia w opisie Forssmanna. Kryptomnesia oznacza sekretną pamięć i odnosi się do sytuacji, w której osoba czyta coś, następnie zapomniała o swoim pochodzeniu, a następnie uwierzyła, że ta myśl była jego własna.
Mary Allen Engle (ur. W Anglii w 1922 r.), Jedna z pierwszych osób z Helen Taussig, była pionierem kardiologii dziecięcej i była obecna przy pierwszej operacji niebieskiego dziecka . Richard J. Bing (urodzony w Niemczech w 1909 r.) Jest właściwie scharakteryzowany jako człowiek renesansu . Jest nie tylko lekarzem, badaczem chorób sercowo-naczyniowych, fizjologiem, ale także humanistą i kompozytorem. René G. Favaloro (1923-2000) również był niezwykły. W przypadku F. Mason Sones wprowadził sposób omijania zatkanych tętnic wieńcowych i sprawił, że pomost obejściowy tętnic wieńcowych stał się rzeczywistością. Po tym jak popadł w depresję z powodu ogromnych długów, jakie poniósł jego instytut w Buenos Aires w Argentynie, tragicznie odebrał sobie życie.
Charles P. Bailey (1910-1993), bohater komikurotomii mitralnej, miał niesamowitą karierę. Po wielu latach kardiochirurgii poszedł do szkoły prawniczej, uzyskał dyplom w 1973 roku i został specjalistą od błędów lekarskich. Arthur C. Guyton (ur. W 1919 r.) Został powalony przez paraliżujące zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, pozostając jednocześnie rezydentem chirurgicznym. Niezrażony, ostatecznie został przewodniczącym wydziału fizjologii i zajmował to stanowisko przez 41 lat. Weisse wyraża szczególne uznanie dla pracy Alberta Starra (urodzonego w 1926 r.), Który był odpowiedzialny za wprowadzenie pierwszej udanej sztucznej zastawki serca, urządzenia klatkowego kuli Starr-Edwards do wymiany zastawki mitralnej. Wywiad z Paulem M. Zollem (1911-1999) opisuje fascynującą historię jego pionierskiego leczenia całkowitego bloku serca i choroby Stokesa-Adamsa przy użyciu zewnętrznych wstrząsów podawanych do klatki piersiowej w celu stymulowania skurczów serca. (Ta procedura została wprowadzona latem 1952 r.)
Jednym z najlepszych wywiadów w tej książce jest Michael E
[hasła pokrewne: operacja siatkówki oka cena, axotret cena, ośrodek leczenia uzależnień kraków ]
[hasła pokrewne: test kontroli astmy, neurolog na nfz wrocław, axotret cena ]