Lekarze i ruch praw zwierząt ad

Jego rygorystyczne standardy zostały spełnione przez większość wiodących centrów badawczych w Stanach Zjednoczonych. 31 organizacji, które są członkami stowarzyszenia (przedstawiciele tych grup stanowią radę AAALAC) to American Association for Advancement of Science, American Hospital Association, American Veterinary Medical Association, Association of American Medical Colleges, the Association American Veterinary Medical Colleges, American Medical Association, American Diabetes Association, American Heart Association, American College of Physicians, Society for Neuroscience oraz Society for Pediatric Research. Pełne wdrożenie, w dobrej wierze, środków zapewniających dobrostan badanych zwierząt jest istotną kwestią dla naukowej społeczności medycznej. Główne zasoby są poświęcone wprowadzaniu w życie zasady dobrostanu zwierząt.
Opieka społeczna czy prawa.
Koncepcja dobrostanu zwierząt jest jednak zgodna z założeniem, że odpowiedzialne wykorzystywanie zwierząt w badaniach naukowych z korzyścią dla ludzi jest moralnie zdrowe.5 6 7 Większość osób zaangażowanych w ruch na rzecz praw zwierząt może być zaniepokojona i leczenia zwierząt laboratoryjnych lub zwierząt w celach niemedycznych, takich jak testowanie kosmetyków. Niewielu może postrzegać swoje działania jako zagrażające życiu ludzi.
Ale wielu, jeśli nie wszyscy, przywódcy ruchu na rzecz praw zwierząt dokonują szerokich porównań między życiem człowieka a innym życiem zwierzęcym. Jak stwierdzono zwięźle i ochoczo, przez jednego ze współtwórców głównej grupy ds. Praw zwierząt, zatytułowanej Ludzie na rzecz etycznego traktowania zwierząt (PETA), Nie ma żadnej racjonalnej podstawy do oddzielania ludzkiego zwierzęcia. Szczur to świnia pies jest chłopcem, wszystkie są ssakami 8. Zgodnie z tą etyką prawa zwierząt, które nie mogą być wykorzystywane do jakichkolwiek ludzkich celów, są równie ważne jak równe prawa dla wszystkich ludzi. Jeden z przywódców działaczy (w książce, której pierwszy rozdział zatytułowany jest Wszystkie zwierzęta są równe ) napisał: Aby wyjaśnić podstawy dla równości zwierząt, warto zacząć od zbadania przypadek równości kobiet .9 Niektórzy przywódcy działaczy stwierdzili, że ich mandat do zaprzestania badań nad zwierzętami – nawet jeśli jest bezbolesny, a nawet jeśli jest niezbędny – jest tak samo ważny jak mandat w II wojnie światowej, aby powstrzymać zabijanie Żydzi przez nazistów.
Jeśli chodzi o ludzkie zdrowie, jeden z teoretyków zajmujących się prawami zwierząt napisał: Jeśli [zaniechanie badań na zwierzętach] oznacza, że są rzeczy, których nie możemy się nauczyć, to niech tak będzie … Nie mamy podstawowego prawa … nie być skrzywdzonym przez te naturalne choroby, które jesteśmy spadkobiercami. 10
Te założenia są utrzymywane przez wielu organizatorów ruchu, nie tylko przez kilku ekstremistów. Zdaje się, że zdaje sobie sprawę, że takie radykalne stanowisko może zaszokować wielu zwolenników, jednak niektórzy przywódcy ruchu zdają się sprzyjać pewnemu mętnieniu opinii publicznej na temat ich pozycji, w szczególności poglądowi, że nie są przeciwni wszystkim badaniom na zwierzętach. Jak powiedział w 1984 roku delegat kongresów w Humane Society w Stanach Zjednoczonych, były dyrektor ds. Dobrostanu zwierząt laboratoryjnych: Nigdy nie wydaje się być przeciwnikiem badań nad zwierzętami
[przypisy: test kontroli astmy, dental wrocław, stomatolog bemowo ]